Jak opublikować tekst?

We Wschodnim Mirażu można opublikować teksty popularno-naukowe, recenzje, tłumaczenia, eseje, felietony, reportaże, wspomnienia z podróży, przepisy kulinarne, opowiadania, relacje z koncertów i imprez sportowych, przeglądy nowości wydawniczych i prasy rosyjskiej... Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły! Obszar zainteresowania WM obejmuje kraje byłego ZSRR, szeroko pojętą Słowiańszczyznę, wydarzenia w Polsce związane ze Wschodem, a także studenckie życie w Krakowie i naszym Instytucie.

Osoby zainteresowane publikacją prosimy o przesyłanie artykułów na skrzynkę wschodnimiraz@gmail.com.
Pliki powinny być zatytułowane, podpisane imieniem i nazwiskiem, zapisane w rozszerzeniu [tytuł artykułu].odt. W miarę możliwości do tekstu proszę dołączyć elementy graficzne (w dobrej jakości, wklejone wszystkie razem do pliku [tytuł artykułu-zdjęcia].odt).

Po korekcie teksty wrócą do Was do ewentualnej poprawy i autoryzacji, a następnie zostaną opublikowane w kolejnym numerze: w formacie PDF na tej stronie, i w wersji papierowej, dostępnej nieodpłatnie na Małym Rynku 4.

Chcesz podjąć stałą współpracę?

Redakcja WM zaprasza wszystkich chętnych do wstąpienia w jej szeregi! Gwarantujemy ogromną satysfakcję, nabycie nowych umiejętności i zdobycie doświadczenia, które zaprocentuje w przyszłości. Język polski nie jest Ci obcy i chcesz spróbować swoich sił jako korektor? A może jesteś na bieżąco z wydarzeniami sportowymi na Wschodzie i chcesz się podzielić swoją wiedzą z innymi studentami? Chciałbyś nauczyć się składu? A może znasz się na tym świetnie i czekasz na okazję do szlifowania swoich umiejętności?

Jeśli chciałbyś, by kolejne numery Wschodniego Mirażu wychodziły na światło dzienne także dzięki Tobie - zapraszamy! Każda oferta pomocy będzie mile widziana :)