Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Media społecznościowe

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Koło Naukowe Filologów Rosyjskich UJ (W)Koło Rosji

TROCHĘ HISTORII
Koło Naukowe Studentów Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej (W)Koło Rosji rozpoczęło swoją działalność w październiku 2003 roku podczas I Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców „Słowianie w Europie. Historia, kultura, język” zorganizowanej przez pracowników Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.


CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?
Zajmujemy się działalnością kulturalną, związaną z propagowaniem kultury i historii Rosji (oraz krajów byłego Związku Radzieckiego) w Polsce. Nasza działalność jest częściowo finansowana przez Uniwersytet Jagielloński.
Aktywnie działamy na terenie Krakowa — organizujemy konferencje i spotkania naukowe. Staramy się łączyć pokolenia i umożliwiać wymianę doświadczeń, dlatego na wykładach gościmy zarówno wykładowców naszego instytutu, jak i jego absolwentów i studentów.
Prowadzimy oprócz tego działalność wydawniczą – nieprzerwanie od 2007 w druku ukazują się kolejne numery Studenckich Zeszytów Naukowych.


KOŁO DZIŚ
Podtrzymujemy tradycję wydawniczą i dalej przeprowadzamy wykłady i referaty, ale od roku 2021 mocno skupiamy się również na działaniu online. Jesteśmy obecni na Facebooku i Instagramie, gdzie regularnie publikujemy treści z zakresu kultury i języka rosyjskiego. Jesteśmy bardzo czynną, otwartą na nowe wyzwania i inicjatywy grupą z mnóstwem pomysłów, która najlepiej spełnia się w działaniu : )