Wydarzenia cykliczne

Herbatka Filologa

Herbatki to mniej formalne niż zwykle spotkania, w trakcie których prosimy pracowników naszego Instytutu o opowiedzenie o sobie, swojej drodze naukowej oraz zainteresowaniach (również tych pozanaukowych!). To świetna okazja, żeby posłuchać o tym jak studiowało się kiedyś, posłuchać o dzieciństwie i szkole oraz zobaczyć zdjęcie waszego ulubionego profesora na wakacjach.

Studenckie Spotkania ze Wschodem

Tak zwane SSzW (bądź SSW) są najczęściej popularyzatorskimi spotkaniami, na których zaproszeni goście (nie tylko pracownicy naukowi naszego Instytutu) przybliżają nam tematykę swoich zainteresowań naukowych i opowiadają o zagadnieniach związanych z Rosją oraz krajami obszaru postradzieckiego. Każdego, kto chce posłuchać o rosyjskich ludowych zaklęciach miłosnych, o symbolice bizantyńskiej architektury sakralnej czy o tym, jak próbowano nazywać egzotyczne zwierzęta w XVI wieku - serdecznie zapraszamy!